2016-07-16 – Zawody strzeleckie „… jak w filmie…”

zaproszenie fb

Cel zawodów: współzawodnictwo sportowe, kształcenie postaw patriotycznych, integracja środowiska strzeleckiego, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, popularyzacja strzelectwa i historii broni

Kierownik zawodów:  Krzysztof Kowalczyk

Miejsce zawodów:  strzelnica STS – „Stare Czarnowo”, plan dojazdu na końcu artykułu

Termin zawodów:  sobota 16 lipca 2016 roku
Rozpoczęcie zawodów:  godzina 9.00, prosimy o wcześniejsze przybycie
Planowany koniec  zawodów: godzina 17.00
Przedmecz: piątek 15 lipca 2016 roku, godzina 14.00

Planowane konkurencje: 4 tory, szczegółowe omówienie przebiegów nastąpi podczas odprawy w dniu zawodów

Broń: organizatorów, broń własna możliwa tylko w przypadku zgodności z zaplanowanym scenariuszem i po akceptacji kierownictwa zawodów; broń, poza  snajperskimi wersjami mosina, musi posiadać otwarte przyrządy mechaniczne, rezerwujemy sobie prawo do zmiany modeli broni z przyczyn od nas niezależnych

Amunicja:  dokładne  zużycie  to 7,62×25 – 28 szt. (1 zł), 7,62×39 – 65 szt. (1 zł), 7,62×51 – 5 szt.(3zł), 7,62x54r – 20 szt. (1,5 zł), 9 para – 10 szt. (1 zł)  –  zapotrzebowanie  na amunicję należy składać organizatorom do 14 lipca, pełen pakiet na zawody kosztuje 148 zł.
Maksymalna liczba uczestników: 40 osób, ograniczenie wynika ze względów organizacyjno-technicznych, decyduje kolejność zgłoszeń, ostateczny termin  zgłaszania  uczestnictwa  mija  14 lipca 2016  roku

Nagrody:  puchary, medale  i dyplomy

Opłata startowa:  50 zł

Obowiązujące zasady współzawodnictwa: regulamin strzelnicy i regulamin zawodów oparty na regulaminie zawodów  multibroniowych  STS  (na  stronie  www); szczegóły zostaną  omówione  podczas  odprawy  przed  zawodami

Aprowizacja: napoje  i  kiełbasę  do  upieczenia  zapewnia organizator

Zawody  odbędą  się  niezależnie  od  warunków  pogodowych 🙂 Doradzamy  ubrania polowe  oraz osłonięte  łokcie  i kolana. Zawody odbędą się w konwencji dynamicznej i wielobroniowej, stąd prosimy o udział osób mających w takim strzelectwie praktykę

Zgłoszenia uczestnictwa, pytania, uwagi: Krzysztof Kowalczyk, prokowal@interia.pl

 

Wprowadzenie do konkurencji:

„Jarzębina czerwona” 1969 (używamy broni: Mosin 91/30 z optyką – Mosin M44 – DP 28 – PPSz 41 – TT – granat (makieta ;-))
Marzec 1945 roku. Trwają walki o Kołobrzeg, biorą w nich udział żołnierze kompanii o kryptonimie „Jarzębina Czerwona”, dowodzonej przez porucznika Kotarskiego. „Jarzębina” toczy ciężkie walki o każdy dom, o każdą piędź ziemi. Przychodzą jej z pomocą artylerzyści i saperzy. Niemcy kapitulują. Żołnierze podchodzą do morza. Epicki dramat wojenny, przedstawiający bitwę o Kołobrzeg, stoczoną przez I Armię Wojska Polskiego w marcu 1945. Wszystkie występujące w filmie postacie są autentyczne. Przebieg ciężkich walk pokazano poprzez przeżycia poszczególnych żołnierzy.
Początek walk o zdobycie koszar blokujących dostęp do portu. Niemcy mają jeszcze siły na przeprowadzenie kontrataku. Musisz go odeprzeć …

„Wołyń” 2016 (używamy broni:  Mosin OWG .308 – karabinek 7,62×39 – PPS – RPD)
Jest lato 1939 roku. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.
Jako członek polskiego oddziału samoobrony odpierasz atak sotni UPA …

Psy II: Ostatnia krew (używamy broni: pistolet 9×19, karabinek 7,62×39)
Franz Maurer po wyjściu z więzienia przystaje do grupy zajmującej się nielegalnym handlem bronią.
a) Testujesz partię zakupionej broni, a te pudełka zapałek są jakieś takie małe…
b) Musisz porwać pociąg z transportem broni  i go zniszczyć ….

 

dojazd mapa

Tor 1 – Jarzębina czerwona

Zadanie:
Ostrzelać 3 tarcze TS-3 maksymalnie 10 pociskami każdą. Każda przestrzelina w sylwetce to 5 punktów. Za każdą przestrzelinę powyżej 10 w którejkolwiek tarczy odliczamy 5 punktów.
Ostrzelać 4 tarcze 23p dwoma pociskami każdą. Każda przestrzelina w sylwetce to 5 punktów. Za każdą przestrzelinę powyżej 2 w którejkolwiek tarczy odliczamy 5 punktów.
Wynik:
faktor
Przebieg:
Startujemy w okopie 1, na pasie, w zamkniętej kaburze mamy pistolet TT i jeden magazynek. Podejmujemy karabin Mosin z optyką. Po przeładowaniu oddajemy 5 strzałów do dowolnej tarczy TS-3. Odkładamy broń do UDB i przeskakujemy do okopu 2. Tam podejmujemy karabin Mosin. Po przeładowaniu oddajemy 5 strzałów do dowolnej tarczy TS-3. Odkładamy broń do UDB i przeskakujemy do okopu 3. Kolejno podejmujemy 3 granaty i rzucamy nimi do celu. Przeskakujemy do okopu 4. Podejmujemy karabin DP-28 i po przeładowaniu oddajemy 10 strzałów do dowolnej tarczy TS-3. Zdejmujemy talerz i zostawiamy broń. Poprzez zasieki przedostajemy się do okopu 5, wyjmujemy pistolet i magazynek, przeładowujemy broń i oddajemy po 2 strzały do 4 tarcz 23p. Odkładamy broń i z okopu podejmujemy magazynek do PPS’a. Cofamy się do okopu 6, podejmujemy i przeładowujemy PPS’a i oddajemy 10 strzałów do dowolnej tarczy TS-3. Odkładamy broń do UDB.
Tor 2 – Wołyń

Zadanie:
Ostrzelać cele metalowe. Każde trafienie to 5 punktów.
Ostrzelać 5 tarcz 23p dwoma pociskami każdą. Każda przestrzelina w sylwetce to 5 punktów. Za każdą przestrzelinę powyżej normy odliczamy 5 punktów.
Wynik:
faktor
Przebieg:
Startujemy w okopie 7, na plecach na pasie karabinek 7,62×39. Podejmujemy karabin Mosin z optyką. Po przeładowaniu oddajemy 5 strzałów. Odkładamy broń do UDB i poprzez tunel przemieszczamy się do okopu 8. Tam zdejmujemy z pleców broń i podejmujemy kolejno odnajdywane magazynki (po 5 sztuk amunicji w każdym). Ostrzeliwujemy cele metalowe. Broń zostawiamy w UDB i podejmujemy PPSz-ę i magazynek z amunicją. Dobiegamy do okopu 9, przeładowujemy broń i oddajemy po 2 strzały do 5 tarcz 23p. Wbiegamy do okopu, zamieniamy broń na skrzynię z amunicją i przemieszczamy się do stanowiska RPD po drodze zostawiając skrzynkę w okopie 10. Przeładowujemy broń i oddajemy do celów metalowych ostatnie 10 strzałów.
Tor 3 – Psy 2: zapałki

Zadanie:
Ostrzelać 9 pudełek zapałek. Za każdą wyrzuconą szufladkę z zapałkami otrzymujemy 10 punktów. Uszkodzenie okładki pudełka obniża wynik do 5 punktów.
Wynik:
faktor
Przebieg:
Startujemy w odległości 20 metrów od celu. Podpinamy magazynek i oddajemy 10 strzałów.  Przy pudełkach znajduje się tarcza kontrolna. Można z niej w dowolny sposób korzystać.

Tor 4 – Psy 2: pociąg

Zadanie:
Ostrzelać 10 celów metalowych. Każde trafienie to 5 punktów.
Ostrzelać 3 tarcze specjalne (wagony), nie więcej niż 5 pociskami każdy. Każde trafienie to 5 punktów. Każde trafienie powyżej normy powoduje odjęcie 5 punktów.
Wynik:
faktor
Przebieg:
Na pasie pistolet 9×19 w kaburze, broń z podłączonym magazynkiem, nieprzeładowana. Dłonie na ścianie stanowiska A. Na sygnał wyjmujemy broń i po przeładowaniu ostrzeliwujemy cele metalowe poprzez okna boczne „lokomotywy” z silnej i ze słabej ręki. Broń zostawiamy w UDB i przemieszczamy się na stanowisko B. Siadamy na ziemi opierając się plecami o drzewo, podejmujemy karabinek 7,62×39 oraz magazynek i po załadowaniu ostrzeliwujemy z  biodra makietę pociągu.